Connect with us

ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Ουτρέχτη – ΟΦΗ

Ο ΟΦΗ δίνει το πρώτο του φιλικό στην Ολλανδία κόντρα στην Ουτρέχτη και θα σας μεταφέρει ζωντανά και λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Την ήττα με 4-0 από την Ουτρέχτη δέχτηκε ο ΟΦΗ στο πρώτο του φιλικό για τη νέα αγωνιστική χρονιά δείχνοντας ότι έχει ακόμα αρκετό δρόμο προκειμένου να φτάσει στα επίπεδα που θέλει ο Νίκος Νιόπλιας.

Ο ΟΦΗ ξεκίνησε το παιχνίδι δείχνοντας όρεξη να πιέσει ψηλά και να κάνει το δικό του παιχνίδι χάνοντας παράλληλα και την πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι όταν ο Νέιρα σούταρε με την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει κόρνερ.

Από εκεί και μετά η Ουτρέχτη πήρε τον έλεγχο στο παιχνίδι και μόλις στο 9ο λεπτό κατάφερε να σκοράρει, όταν μετά από την πίεση ψηλά, ο Δουβίκας πήρε την μπάλα μέσα στην περιοχή και με δυνατό σουτ έκανε το 1-0.

79′ ΓΚΟΛ η Ουτρέχτη κάνει το 3-0. Μετα από λάθος του Διαμαντή ο Ρένταν έκανε το 3-0.

75′ Ο Αποστολάκης θα πάρει την θέση του Τσιλιανίδη.

67′ Δεν υπάρχει κάτι αξιοσημείωτο στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Ντιουσέ να δείχνει αρκετά καλά στοιχεία.

58′ Η Ουτρέχτη παίρνει τα μέτρα της και πάλι στον αγωνιστικό χώρο.

Χωρίς κάτι σπουδαίο στο δεύτερο μέρος. Ο Πόμπι και ο Ντιουσέ κάνουν ανεπίσημο ντεμπούτο με τη φανέλα του ΟΦΗ.

Η 11άδα του ΟΦΗ στο δεύτερο ημίχρονο: Σωτηρίου, Πόμπι, Γιαννούλης, Διαμαντής, Ουές, Ντε Γκουζμαν, Τοράλ, Ντιουσέ, Τσιλιανίδης, Μπουζούκης, Φαν Ντάινεν

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος!

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με την Ουτρέχτη να προηγείται με 2-0 και τον Επασί να είναι ο καλύτερος μέχρι στιγμής για τον ΟΦΗ.

46’ Νέα μεγάλη επέμβαση Επασί στο σουτ του Μπουθ.

42΄Νεο κόρνερ για τον ΟΦΗ. Σέντρα Μπαλογιάννη ο Πασαλίδης πήρε την κεφαλιά η μπάλα πέρασε άουτ.

37′ Μια ακόμα εξαιρετική επέμβαση του Επασί σε δυνατό σουτ του Μπουθ, η μπάλα κατέληξε κόρνερ.

35′ Καλή στιγμή μετά από ώρα για τον ΟΦΗ. Μετά από ωραία κυκλοφορία, ο Μαρινάκης σέντραρε, ο Τσιλιανίδης πήρε την κεφαλιά η μπάλα όμως πέρασε άουτ.

33′ Κόρνερ για την Ουτρέχτη μετά από διώξιμο του Μπαλογιάννη. Εκτέλεσε ο Μπουθ, έδιωξαν οι αμυντικοί του ΟΦΗ.

30′ ΓΚΟΛ για την Ουτρέχτη που κάνει το 2-0 με τον Φέρμαν να πλασάρει τον Επασί μετά από φάση διαρκείας.

22′ Μετά την εκτέλεση κόρνερ ο Δουβίκας σκόραρε για δεύτερη φορά, όμως το γκολ ακυρώθηκε για οφσαιντ.

21′ Δοκάρι για την Ουτρέχτη. Ο Σιλά απέφυγε τον Μπαλογιάννη, σούταρε, όμως ο Επασί βρήκε την μπάλα και με την βοήθεια του δοκαριού αυτή κατέληξε κόρνερ.

16′ Κόρνερ για τον ΟΦΗ μετά από την σέντρα του Μπαλογιάννη. Έδιωξε στο πρώτο δοκάρι ο Βίργκεβερ

15′ Τεράστια επέμβαση του Επασί, όταν ο Σιλά πάσαρε παράλληλα από τον τέρμα στον Δουβίκα, ο Έλληνας φορ πλάσαρε στην κίνηση, όμως ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ έδιωξε εντυπωσιακά.

10′ Σέντρα Ντε Γκούζμαν, ο Τσιλιανίδης δεν έπιασε καλά την κεφαλιά με την μπάλα να περνάει άουτ.

9′ ΓΚΟΛ για την Ουτρέχτη με τον Δουβίκα να παίρνει την μπάλα μέσα στην περιοχή και με δυνατό σουτ νίκησε τον Επασί κάνοντας το 1-0.

6′ Κόρνερ για την Ουτρέχτη. Έδιωξε την εκτέλεση ο Γιαννούλης στο πρώτο δοκάρι.

5′ Πρώτη καλή στιγμή για τον ΟΦΗ με τον Νέιρα να σουτάρει, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ. Ο Νέιρα εκτέλεσε στο πρώτο δοκάρι έδιωξαν οι γηπεδούχοι.

Ο ΟΦΗ από τα πρώτα λεπτά δείχνει τους στόχους που θα έχει και στη φετινή σεζόν πιέζοντας ψηλά την Ουτρέχτη.

1′ Ξεκίνησε το παιχνίδι με τον ΟΦΗ στην σέντρα.

Βγήκαν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.

Ολοκληρώθηκε το ζέσταμα και πλέον μετράμε αντίστροφα για την έναρξη του φιλικού.

Αυτή την ώρα οι δύο ομάδες πραγματοποιούν το ζέσταμα τους για την έναρξη της αναμέτηρης.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Ουτρέχτη: Μπάρκας, Μάαρελ Φαν Ντερ, Τερ Άβεστ, Μπρόουερς, Δουβίκας, Μπουθ, Κουστ Φαν Ντερ, Φέερμαν, Στρεεκ, Βίργκεβερ, Σίλα.

ΟΦΗ: Επασί, Γιαννούλης, Πασαλίδης, Μαρινάκης, Μπαλογιάννης, Μεγιάδο, Ντε Γκούζμαν, Νέιρα, Τσιλιανίδης, Καμάου, Ντουρμισάι

Μετά από συνεχόμενες και καθημερινές προπονήσεις ο ΟΦΗ μπαίνει στο γήπεδο για πρώτη φορά να δώσει φιλικό παιχνίδι κόντρα στην Ουτρέχτη με τον Νίκο Νιόπλια να έχει την ευκαιρία να… τσεκάρει τους ποδοσφαιριστές του.